Оберіть мову сайту

UA
UA
RU
  • Монтаж кондиціонерів

    У 90% випадків причиною поломок кондиціонерів стає неправильний монтаж. А ремонт – справа дорога. І якщо не хочеться витрачати гроші на усунення несправностей або купувати нову кліматичну техніку, краще відразу довірити монтаж фахівцям. Встановлення кондиціонера потребує дотримання певних особливостей та тонкощів. Особливо якщо справа стосується побутових спліт або мульти-спліт систем.

    Як виконується робота?

    Установка кондиціонера починається з місця для кріплення блоків. При цьому обов'язково дотримуються деяких вимог:

    • внутрішній блок монтується мінімум 10 см від стелі;
    • при працюючому агрегаті виключається пряме попадання холодного повітря на людей, що знаходяться в приміщенні. Тому фахівці рекомендують встановлювати блок подалі від ліжка чи робочого місця;
    • зовнішня конструкція має бути встановлена з можливістю дістатися вузлів. Це дозволить легко та без зайвих зусиль виконати ремонт чи обслуговування агрегату.

    Ці заходи обов'язково беруться до уваги під час вибору оптимального місця кріплення блоків. Тому постарайтеся врахувати ці правила перед узгодженням питання з монтажниками.

    Щодо безпосередньої установки кондиціонера у квартирі, роботи виконуються у кілька етапів:

    1. Монтаж трас. Тут потрібно протягнути магістраль для електрокабелю, дренажних та мідних трубок. Зазвичай виконується поверхнева проводка із застосуванням декоративного короба. Він досить просто встановлюється та знімається.
    2. Кріплення внутрішнього блоку. Попередньо до місця встановлення кондиціонера фіксується спеціальна пластина. Далі ставиться безпосередньо блок, причому зберігається місце подальшого підключення комунікацій.
    3. Встановлення зовнішнього блоку. Конструкція фіксується на кронштейнах. Кріпильні елементи підбираються з урахуванням ваги та габаритів блоку. Кондиціонер ставиться горизонтально і зверху забезпечується захисним козирком. Хоча остання деталь не є обов'язковою.
    4. Підключення комунікацій. Спочатку приєднують електричні кабелі відповідно до схеми. Далі з'єднуються мідні труби для холодоагенту. Для більшої надійності вони захищаються утеплювачем. На останній стадії виводиться надвір дренажний шланг. Його можна проводити тією ж трасою, що й мідні трубки.
    5. Наповнення. Після того, як комунікації приєднані, з трубок відкачують повітря та заливають їх холодоагентом. За відсутності зростання тиску можна стверджувати про герметичність системи. Далі фахівці перевіряють працездатність агрегату в різних режимах і можна закладати отвори.

    Це приклад стандартної установки та монтажу кондиціонерів, що виконується більшістю фахівців України. У деяких ситуаціях доцільно провести нестандартне кріплення. Такий монтаж кондиціонера передбачає виконання робіт у два етапи. На першій стадії виконується штроблення та протягування комунікацій, а вже потім монтується внутрішній блок. Нестандартне встановлення доцільне використовувати у разі, якщо в квартирі проводиться ремонт. Так вдасться сховати всі комунікації у стіну та зробити дизайн органічним.

    Щодо вартості, ціна монтажу залежить від типу обладнання та довжини магістралі. Також на розцінки може впливати труднодоступність місця встановлення, тому умови додатково обумовлюються в індивідуальному порядку.